Ve filmu Aleše Kaiznera hraje i Jiří Lábus!

09.06.2019

V kinech brzy uvidíte film "Revival klip života" dvacetiletého autora Aleše Kaiznera. Kutnohorák studuje konzervatoř, našel zálibu v mediální tvorbě a přes léto natáčel svůj první film. Jedná se o devadesátiminutový komediální muzikál, dějově zasazený do prostředí základní školy.

Můžete se prosím čtenářům představit?
Studuji konzervatoř, napsal jsem dvě knížky i scénář k uvedenému filmu, spolu se svou partou jsme nastudovali dvě divadelní hry, rád natáčím na YouTube, moderuji kulturní akce a nyní hodně působím v dabingu.

Co bylo u pojektu filmu "Revival klip života" nejtěžší?
Pro mě osobně bylo nejtěžší vůbec začít. Scénář už jsem delší dobu nosil v hlavě, ale realizovat to bylo těžké. Ze všeho nejvíce byly třeba sponzoři, i když se jedná o studentský, čili nízkorozpočtový film. Hlavním partnerem byla kutnohorská firma Trend Elsa, ale přispěly i další. Všude nám naštěstí vycházeli vstříc. Pak už vše zprodukovat a obsadit.

Jak jste postupoval při obsazování jednotlivých rolí?
Herce jsem si vybíral nejprve ze svých známých, se kterými jsem již měl tu zkušenost při jiné práci. Pak jsem hledal u nás na konzervatoři. Ze všeho nejdůležitější ale byly známé tváře, aby bylo na co přilákat diváky. Úplně první obsazená role byla učitelka Navedená v podání skvělé herečky vinohradského divadla Andrey Černé. Pan Jiří Lábus zůstával naopak až do posledního večera nepotvrzený.

Komu je film "Revival klip života" určený?
Filmem bych chtěl oslovit hlavně mladé publikum, jelikož se v něm zcela jistě najdou. Vše je téměř autentické, ačkoli někdy nadsazené. Věřím, že starší, co pro změnu mládež odsuzují, půjdou do kina proto, aby pochopili, proč tomu tak nemá být. Aby si odnesli pocit, že i mladí mají pro své chování nějaké důvody a ne vždy to myslí tak, jak to právě vypadá. Nejideálnější variantou by bylo, kdyby se to líbilo všem věkovým kategoriím.

Narazali jste při natáčení na nějaké větší překážky?
Během natáčení nám vyvstalo několik komplikací a nikdy nic nešlo přesně podle plánu. I já sám jsem se z toho ponaučil: Vytvořit takto rozsáhlé dílo není nic snadného. Chce to hlavně vydržet.